2

lokalizacje

12

lat doświadczenia

2000

prowadzonych spraw

16000

pism procesowych

mecenas

Mateusz Mosor

Twój Radca Prawny
Czytaj więcej

O kancelarii

Tworzymy Kancelarię spełniającą najwyższe standardy obsługi Klienta zarówno w sprawach indywidualnych, jak i biznesowych. Od 12 lat pomogliśmy setkom Klientów i prowadziliśmy tysiące spraw, zdobywając niezbędne doświadczenie na rynku usług prawnych.

Spełniamy oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, tworząc rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb. W trosce o komfort świadczymy usługi prawne nie tylko na terenie Krakowa i okolic, ale także poszerzamy działalność na terenie całego kraju.

Zajmujemy się kompleksową obsługą podmiotów gospodarczych. Współpracujemy z firmami z zagranicznym kapitałem, proponując optymalizacyjne rozwiązania przedsięwzięć inwestorskich. Dbając szczególnie o interes Klienta, staramy się doprowadzić do skutecznego zawarcia korzystnych kontraktów i szybkiego zakończenia sporów, specjalizując się w technikach negocjacyjnych.

Nasi Klienci mogą liczyć nie tylko na profesjonalną pomoc prawną w zakresie porad, rozwiązywania problemów prawnych i prowadzenia spraw sądowych, ale przede wszystkim na wsparcie na każdym etapie postępowania oraz bezpośredni i indywidualny kontakt.

Od dnia 1 lipca 2015 r. nie tylko adwokaci mogą występować imieniem oskarżonych w sprawach karnych. Radcowie prawni uzyskali uprawnienia tożsame z adwokatami, co oznacza, że w aktualnym stanie prawnym radca prawny może być obrońcą tak jak adwokat. Zmiana ta spowodowała, że rozszerzyliśmy naszą ofertę o doradztwo i zastępstwo procesowe w sprawach karnych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą Kancelarii oraz odwiedzenia innych naszych stron internetowych adwokat Kraków, radca prawny Jaworzno, porady prawne online, gotowe spółki oraz Nasz blog prawny.

Zachęcamy do zapoznania się z wzorami pism i formularzy umieszczonymi w kategorii „Wzory”, gdzie znajdą Państwo przykłady dokumentów takich jak pozew o zapłatę, wniosek o stwierdzenie nabycia spadku. Wkrótce planujemy poszerzyć zakres dokumentów o pozew o zapłatę zachowku, pozew o rozwód, wniosek o podział majątku wspólnego, pozew o alimenty. Jednocześnie zastrzegamy, że każda sprawa jest indywidualna, a umieszczone wzory nie stanowią porady prawnej.

Kancelaria radcy prawnego Mateusza Mosora w Krakowie

To miejsce, gdzie sukces naszych klientów staje się naszym osobistym sukcesem.

Mateusz Mosor

Radca prawny, Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w Instytucie Prawa Cywilnego w roku 2005 obronił pracę magisterską pt. ,,Umowa najmu lokalu”. Od 2006 r. jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach, gdzie ukończył aplikację radcowską. W 2009 r. ukończył studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2005 do 2009 r. wpisany na listę syndyków, nadzorców sądowych i zarządców prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie. Brał udział w licznych szkoleniach i kursach, w tym w 2005 r. w Warszawie ukończył szkolenie z zakresu prawa podatkowego w wymiarze 140 godzin. Ukończył także studia podyplomowe Szkole Głównej Handlowej w Warszawie pt. „Akademia Spółek” oraz Studnia Podyplomowe z zakresu Prawo Autorskie i Pokrewne na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Prowadzi stałą obsługę prawną firm o profilu produkcyjnym, usługowym, handlowym, budowlanym, transportowych, wdrażających nowoczesne technologie. W swojej praktyce zawodowej wspomaga w aspekcie prawnym przedsiębiorców znajdujących się w skomplikowanej sytuacji finansowo-prawnej, oferując rozwiązania prawne związane z restrukturyzacją przedsiębiorstw oraz negocjowaniem powstałych zadłużeń.

Oferta
dla firm

Nasza Kancelaria specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych. Pomagamy nie tylko rodzimym przedsiębiorcom, ale świadczymy usługi prawne także dla inwestorów zagranicznych, w tym również świadczymy obsługę prawną w języku angielskim. Powierzenie obsługi prawnej przedsiębiorstwa radcy prawnemu prowadzi nie tylko do zapewnienia wsparcia we wszelkich problemach prawnych, ale także uzyskania wymiernych korzyści, dzięki optymalizacyjnym rozwiązaniom prowadzenia biznesu. Profesjonalizmu i doświadczenia gwarantowanego przez świadczenie usług przez radcę prawnego nie zapewni żadna kancelaria prawna. Zapraszamy na indywidualne spotkanie w Krakowie w celu zapoznania się z warunkami współpracy.

Oferta dla
osoby fizycznej

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw osób indywidualnych gwarantuje Państwu świadczenie pomocy prawnej z należytą starannością. W celu rozpoznania sprawy i poznania wszelkich okoliczności wraz z dokumentacją zapraszamy Państwa na spotkanie, gdzie udzielona zostanie porada prawna i przedstawione propozycje rozwiązania. Do Klienta należy decyzja, czy dokonać zlecenia prowadzenia sprawy radcy prawnemu. Możliwe jest także uzyskanie pomocy w formie sporządzenia projektu pozwu, odpowiedzi na pozew, wniosku, odpowiedzi na wniosek i innego pisma procesowego lub wezwania bez udzielenia pełnomocnictwa i występowania radcy prawnego czy adwokata w sprawie imieniem Klienta. Zapraszamy na indywidualne spotkanie w Krakowie, gdzie uzyskają Państwo profesjonalną poradę prawną.

Szukasz odpowiedzi
na pytania?

Jesteśmy na bieżąco ze zmianami w prawie

Arkusze
Kalkulacyjne

W celu sporządzenia każdego pozwu o alimenty na dziecko, o zasądzenie środków utrzymania rodziny czy alimentów na małżonka, należy ustalić wysokość miesięcznych wydatków na utrzymanie osoby uprawnionej do świadczenia. Przedstawiamy Państwu arkusze kalkulacyjne stanowiące realną pomoc w ustaleniu miesięcznych kosztów przypadających na jednego członka rodziny. Aby skorzystać z pomocy w wyliczeniu miesięcznego utrzymania, należy ustalić kwotę przypadającej na jednego członka rodziny poprzez podzielenie rzeczywistych przychodów całej rodziny prowadzącej wspólne gospodarstwo domowe przez ilość zamieszkujących w nim osób. Następnie proszę dokonać wyboru zgodnie z przedziałem wiekowym dziecka lub stosownie do dochodzonego świadczenia (potrzeby rodziny – dzieci z małżonkiem lub samego małżonka – przed rozwodem, alimenty na byłego małżonka – po rozwodzie).
Wynik z arkusza kalkulacyjnego należy poddać realnej ocenie profesjonaliście – radcy prawnemu lub adwokatowi.

Skromny budżet

Jeśli na jednego członka rodziny przypada kwota równa lub mniejsza niż 1.000,00 zł miesięcznie

Wysoki budżet

Jeśli na jednego członka rodziny przypada kwota wyższa niż 1.000,00 zł miesięcznie

Wzory i formularze pism

Zapraszamy do zapoznania się z wzorami pism procesowych sporządzonych przez specjalistów naszej Kancelarii. W tej kategorii znajdą Państwo przykłady takich pism procesowych pozew o zapłatę, wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, wniosek o sporządzenie uzasadnienia i doręczenie wyroku czy wniosek o nadanie klauzuli wykonalności. Baza wzorów ciągle się powiększa, dlatego zapraszamy do śledzenia tego działu, gdyż wkrótce planujemy poszerzyć zakres dokumentów o pozew o zapłatę zachowku, pozew o rozwód, wniosek o podział majątku wspólnego, pozew o alimenty. Zwracamy jednocześnie uwagę, że materiały zamieszone w tej kategorii mają charakter edukacyjny i poglądowy, bo każda sprawa wymaga indywidualnego podejścia, dlatego kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczonych dokumentów.

Formularze i wnioski pism procesowych

Zapraszamy do zapoznania się z formularzami stosowanymi w niektórych sprawach sądowych i rejestracyjnych. Wśród formularzy w kategorii „Koszty sądowe” znajdą Państwo oświadczenie o stanie majątkowym, który należy przedłożyć do wniosku o zwolnienie z kosztów sądowych. Dla planujących założenie działalności gospodarczej zamieszczamy wnioski o rejestrację spółek w dziale „Sprawy gospodarcze”. Należy pamiętać, że nie wszystkie formularze są odpowiednie do każdej sprawy sądowej, a w razie wątpliwości należy zasięgnąć porady prawnika.

Napisz do Nas

[ninja_forms id=1]